Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування розсіяного склерозу

У медичному центрі Medeus фахівці допоможуть Вам подолати розсіяний склероз, усунути симптоми та ліквідувати причину патології, а також забезпечити повну реабілітацію. Під час лікування завжди враховується індивідуальна клінічна ситуація кожного пацієнта.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Хвороба розсіяний склероз: лікування в Medeus Medical Center

Медеус - сучасний центр лікування розсіяного склерозу. Ми пропонуємо комплексну терапію, спрямовану на поліпшення якості життя пацієнта, нормалізацію функцій нервової системи та запобігати ускладненням.

Розсіяний склероз: лікування та причини

Розсіяний склероз - це патологія центральної нервової системи, що призводить до пошкодження нейронів. У результаті порушується передача сигналів із головного мозку до інших органів, що призводить до значного погіршення здоров'я. Симптоми розсіяного склерозу зачіпають когнітивні функції - пам'ять і мову, рухову активність. Тому лікування від розсіяного склерозу включає різні напрямки.

При захворюванні уражаються оболонки нервових структур, тому вони не можуть проводити електричні імпульси і передавати сигнали.

Серед причин розвитку захворювання виділяють такі:

 • Спадковість. Часто розсіяний склероз передається з покоління в покоління і залежить від пошкодження деяких генів.
 • Зовнішні чинники. Це отруєння, вплив зовнішніх умов (токсинів, отрут), алкоголь і наркотичні речовини.
 • Інфекції. Якщо під час інфікування був уражений головний мозок, то згодом може розвиватися розсіяний склероз.
 • Аутоімунні. Іноді власний імунітет вражає мієлінову оболонку нерва. У результаті імпульси не передаються, страждають усі органи. 

Лікувати розсіяний склероз дуже складно, оскільки ця патологія зачіпає всі системи.

Центр розсіяного склерозу

Розсіяний склероз: лікування та види

Лікування розсіяного склерозу також залежить від виду захворювання. Виділяють такий характер перебігу хвороби:

 1. Ізольований. Іноді при МРТ виявляють радіологічно ізольований синдром. Це осередки ураження головного мозку і ЦНС, які помітні на МРТ. Вони говорять про початок розвитку розсіяного склерозу, але пацієнт поки що не відчуває жодних симптомів.
 2. Ремітуючий. Це розсіяний склероз, що протікає хвилеподібно. У пацієнта можуть затухати симптоми, він практично повертається до нормального життя, але потім хвороба знову дає про себе знати. Так може тривати все життя.
 3. Вторинний. Це форма, в яку перетікає ремітуючий склероз. Як правило, це відбувається через 10-15 років після старту захворювання. Симптоми наростають поступово.
 4. Ремітуючий-прогресуючий. За цієї форми хвороби також є періоди ремісії. Пацієнту стає легше, він почувається добре. Через деякий час розсіяний склероз знову повертається, але симптоми стають гіршими. З плином часу хвороба прогресує і ремісій більше не виникає.
 5. Первинно-прогресуючий. Небезпечна форма захворювання, що проявляється відразу. Ремісії не спостерігається, пацієнту стає гірше з кожним тижнем.

Лікування розсіяного склерозу також включає оцінку стадій процесу. Стадії оцінюють за шкалою інвалідизації. Виділяють 4 групи пацієнтів:

 1. Низька інвалідизація. У пацієнта є мінімальні рухові дисфункції, але він може пересуватися сам, не потребує допомоги та догляду.
 2. Друга стадія. Активність уже обмежена. Пацієнту іноді потрібна допомога при русі.
 3. Третя стадія. Пацієнт пересувається за допомогою палиці або милиць.
 4. Інвалідизація. Людина сідає в інвалідне крісло, їй потрібна допомога і догляд.

Розсіяний склероз потрібно лікувати одразу після його виявлення. Це збільшує шанс на поліпшення якості життя пацієнта.

Розсіяний склероз діагностика

Розсіяний склероз: лікування та симптоми

Діагностика та лікування розсіяного склерозу починаються з оцінки симптомів. Не завжди перші ознаки помітні відразу, як правило, їх спостерігають оточуючі. Людині самій складно звернутися по допомогу, вона може заперечувати, що з нею щось не так.

Для ранніх стадій характерні такі ознаки:

 • слабкість і оніміння рук;
 • погіршення, затуманення зору (людина звертається до офтальмолога, але не до невролога);
 • хиткість ходи і запаморочення.

Якщо не лікувати розсіяний склероз, можуть додатися й інші симптоми:

 • значно погіршуються пам'ять та інтелектуальні здібності - людині важко читати, рахувати;
 • наростає біль у м'язах і суглобах;
 • німіють руки, не повертається їхня чутливість;
 • з'являються депресія і занепад сил.

На пізніших стадіях трапляються провали в пам'яті та епілептичні напади, виникають дуже сильні судоми в ногах. Хвороба супроводжується паралічем і значним зниженням розумових здібностей.

Розсіяний склероз: діагностика

Перш ніж почати лікування, в медичному центрі "Медеус" завжди проводять планову діагностику. Щоб точніше зрозуміти причини захворювання, з'ясувати, що лежить у корені проблеми, і виявити всі особливості клінічної картини, проводять комплексне обстеження.

Діагностика розсіяного склерозу включає:

 1. Огляд лікаря та збір анамнезу пацієнта. Велику роль відіграє спадковість, адже захворювання може передаватися генетично. Після огляду і з'ясування всіх скарг, пацієнта направляють на аналізи та апаратну діагностику.
 2. Обстеження на комплексі Timewaver Med, що дає змогу отримати всебічну інформацію про ваш організм. Лікування розсіяного склерозу часто вимагає паралельної терапії інших патологій. Вони можуть виникати до розсіяного склерозу і бути його причиною. Завдяки сучасному обладнанню вони будуть виявлені, після чого призначається додаткове лікування.
 3. Діагностика стану центральної нервової системи. Для цього використовують шолом ЕЕГ, доповнений роботою штучного інтелекту. Ця оцінка допомагає, якщо є головний біль при розсіяному склерозі, лікування якого пов'язане з підтримкою ЦНС.
 4. УЗД внутрішніх органів і оцінка роботи серця за допомогою ЕКГ.
 5. Лабораторні аналізи крові для уточнення стану всіх органів і систем, а також для виявлення прихованих запалень. Аналіз крові дає більш розгорнуту картину про ваше здоров'я.

Повна діагностика організму дає змогу всебічно оцінити ваше здоров'я і вибрати найбільш ефективне лікування розсіяного склерозу в кожному конкретному випадку.

Діагностика розсіяного склерозу

Лікування розсіяного склерозу в Києві в клініці Медеус

Терапія розсіяного склерозу в нашому центрі включає тільки сучасні підходи. Ми використовуємо наукові розробки останніх років і унікальне обладнання. Далеко не всі клініки в Україні та Європі пропонують своїм пацієнтам подібні послуги. 

Наша терапія діє на корінь захворювання і дає змогу домогтися максимально позитивного ефекту навіть у найскладніших випадках.

Якщо поставлено діагноз розсіяний склероз, сучасне лікування включає:

 1. Використання електромагнітних полів і хвиль. Вони сприяють регенерації клітин і відновленню функціональної активності нервової системи. Також відбуваються нормалізація роботи імунної системи, детоксикація та очищення внутрішніх органів від інфекцій і патогенної мікрофлори, яка може погіршити картину захворювання.
 2. Пептидну терапію в рамках біорегуляційного лікування. Це прийом спеціально розроблених медикаментів, які сприяють нормалізації функцій імунної та нервової систем, діють на пошкоджені клітини та допомагають їх відновити.
 3. Генну терапію та лікування стовбуровими клітинами - сучасна методика, яку застосовують за кордоном під час лікування розсіяного склерозу, сприяє регенерації пошкодженої тканини.
 4. Газотерапію. Інгаляції газами (ксеноном і воднем) допомагають зняти запалення, дискомфорт і головний біль при патологіях ЦНС. Це значно покращує якість життя пацієнта.
 5. Стимуляція ЦНС і головного мозку. Коли прогресує розсіяний склероз, лікування включає потужну підтримку нервової системи. Для цього застосовують електро- та магнітостимуляцію глибоких і поверхневих структур головного мозку, що допомагає значно знизити симптоми.

Терапія в центрі Медеус триває 10 днів. Щоб закріпити ефект, рекомендується пройти від 3 курсів залежно від клінічної ситуації. Кожна схема лікування адаптована під конкретного пацієнта і його потреби.

Лікування розсіяного склерозу: ціна

Терапія розсіяного склерозу включає огляд лікарів і спостереження професійного медичного персоналу. У комплекс терапії включено всі послуги з підбору препаратів і апаратних методик, а також самі медикаменти. Ціна лікування розсіяного склерозу може відрізнятися залежно від ситуації. Точну вартість уточнюйте у наших адміністраторів або у лікаря під час консультації.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії