Хвороба розсіяний склероз: лікування в Medeus Medical Center
Медеус - сучасний центр лікування розсіяного склерозу. Ми пропонуємо комплексну терапію, спрямовану на поліпшення якості життя пацієнта, нормалізацію функцій нервової системи та запобігати ускладненням.
Розсіяний склероз: лікування та причини
Розсіяний склероз - це патологія центральної нервової системи, що призводить до пошкодження нейронів. У результаті порушується передача сигналів із головного мозку до інших органів, що призводить до значного погіршення здоров'я. Симптоми розсіяного склерозу зачіпають когнітивні функції - пам'ять і мову, рухову активність. Тому лікування від розсіяного склерозу включає різні напрямки.
При захворюванні уражаються оболонки нервових структур, тому вони не можуть проводити електричні імпульси і передавати сигнали.
Серед причин розвитку захворювання виділяють такі:
-
Спадковість. Часто розсіяний склероз передається з покоління в покоління і залежить від пошкодження деяких генів.
-
Зовнішні чинники. Це отруєння, вплив зовнішніх умов (токсинів, отрут), алкоголь і наркотичні речовини.
-
Інфекції. Якщо під час інфікування був уражений головний мозок, то згодом може розвиватися розсіяний склероз.
-
Аутоімунні. Іноді власний імунітет вражає мієлінову оболонку нерва. У результаті імпульси не передаються, страждають усі органи.
Лікувати розсіяний склероз дуже складно, оскільки ця патологія зачіпає всі системи.
Розсіяний склероз: лікування та види
Лікування розсіяного склерозу також залежить від виду захворювання. Виділяють такий характер перебігу хвороби:
-
Ізольований. Іноді при МРТ виявляють радіологічно ізольований синдром. Це осередки ураження головного мозку і ЦНС, які помітні на МРТ. Вони говорять про початок розвитку розсіяного склерозу, але пацієнт поки що не відчуває жодних симптомів.
-
Ремітуючий. Це розсіяний склероз, що протікає хвилеподібно. У пацієнта можуть затухати симптоми, він практично повертається до нормального життя, але потім хвороба знову дає про себе знати. Так може тривати все життя.
-
Вторинний. Це форма, в яку перетікає ремітуючий склероз. Як правило, це відбувається через 10-15 років після старту захворювання. Симптоми наростають поступово.
-
Ремітуючий-прогресуючий. За цієї форми хвороби також є періоди ремісії. Пацієнту стає легше, він почувається добре. Через деякий час розсіяний склероз знову повертається, але симптоми стають гіршими. З плином часу хвороба прогресує і ремісій більше не виникає.
-
Первинно-прогресуючий. Небезпечна форма захворювання, що проявляється відразу. Ремісії не спостерігається, пацієнту стає гірше з кожним тижнем.
Лікування розсіяного склерозу також включає оцінку стадій процесу. Стадії оцінюють за шкалою інвалідизації. Виділяють 4 групи пацієнтів:
-
Низька інвалідизація. У пацієнта є мінімальні рухові дисфункції, але він може пересуватися сам, не потребує допомоги та догляду.
-
Друга стадія. Активність уже обмежена. Пацієнту іноді потрібна допомога при русі.
-
Третя стадія. Пацієнт пересувається за допомогою палиці або милиць.
-
Інвалідизація. Людина сідає в інвалідне крісло, їй потрібна допомога і догляд.
Розсіяний склероз потрібно лікувати одразу після його виявлення. Це збільшує шанс на поліпшення якості життя пацієнта.
Розсіяний склероз: лікування та симптоми
Діагностика та лікування розсіяного склерозу починаються з оцінки симптомів. Не завжди перші ознаки помітні відразу, як правило, їх спостерігають оточуючі. Людині самій складно звернутися по допомогу, вона може заперечувати, що з нею щось не так.
Для ранніх стадій характерні такі ознаки:
-
слабкість і оніміння рук;
-
погіршення, затуманення зору (людина звертається до офтальмолога, але не до невролога);
-
хиткість ходи і запаморочення.
Якщо не лікувати розсіяний склероз, можуть додатися й інші симптоми:
-
значно погіршуються пам'ять та інтелектуальні здібності - людині важко читати, рахувати;
-
наростає біль у м'язах і суглобах;
-
німіють руки, не повертається їхня чутливість;
-
з'являються депресія і занепад сил.
На пізніших стадіях трапляються провали в пам'яті та епілептичні напади, виникають дуже сильні судоми в ногах. Хвороба супроводжується паралічем і значним зниженням розумових здібностей.
Розсіяний склероз: діагностика
Перш ніж почати лікування, в медичному центрі "Медеус" завжди проводять планову діагностику. Щоб точніше зрозуміти причини захворювання, з'ясувати, що лежить у корені проблеми, і виявити всі особливості клінічної картини, проводять комплексне обстеження.
Діагностика розсіяного склерозу включає:
-
Огляд лікаря та збір анамнезу пацієнта. Велику роль відіграє спадковість, адже захворювання може передаватися генетично. Після огляду і з'ясування всіх скарг, пацієнта направляють на аналізи та апаратну діагностику.
-
Обстеження на комплексі Timewaver Med, що дає змогу отримати всебічну інформацію про ваш організм. Лікування розсіяного склерозу часто вимагає паралельної терапії інших патологій. Вони можуть виникати до розсіяного склерозу і бути його причиною. Завдяки сучасному обладнанню вони будуть виявлені, після чого призначається додаткове лікування.
-
Діагностика стану центральної нервової системи. Для цього використовують шолом ЕЕГ, доповнений роботою штучного інтелекту. Ця оцінка допомагає, якщо є головний біль при розсіяному склерозі, лікування якого пов'язане з підтримкою ЦНС.
-
УЗД внутрішніх органів і оцінка роботи серця за допомогою ЕКГ.
-
Лабораторні аналізи крові для уточнення стану всіх органів і систем, а також для виявлення прихованих запалень. Аналіз крові дає більш розгорнуту картину про ваше здоров'я.
Повна діагностика організму дає змогу всебічно оцінити ваше здоров'я і вибрати найбільш ефективне лікування розсіяного склерозу в кожному конкретному випадку.
Лікування розсіяного склерозу в Києві в клініці Медеус
Терапія розсіяного склерозу в нашому центрі включає тільки сучасні підходи. Ми використовуємо наукові розробки останніх років і унікальне обладнання. Далеко не всі клініки в Україні та Європі пропонують своїм пацієнтам подібні послуги.
Наша терапія діє на корінь захворювання і дає змогу домогтися максимально позитивного ефекту навіть у найскладніших випадках.
Якщо поставлено діагноз розсіяний склероз, сучасне лікування включає:
-
Використання електромагнітних полів і хвиль. Вони сприяють регенерації клітин і відновленню функціональної активності нервової системи. Також відбуваються нормалізація роботи імунної системи, детоксикація та очищення внутрішніх органів від інфекцій і патогенної мікрофлори, яка може погіршити картину захворювання.
-
Пептидну терапію в рамках біорегуляційного лікування. Це прийом спеціально розроблених медикаментів, які сприяють нормалізації функцій імунної та нервової систем, діють на пошкоджені клітини та допомагають їх відновити.
-
Генну терапію та лікування стовбуровими клітинами - сучасна методика, яку застосовують за кордоном під час лікування розсіяного склерозу, сприяє регенерації пошкодженої тканини.
-
Газотерапію. Інгаляції газами (ксеноном і воднем) допомагають зняти запалення, дискомфорт і головний біль при патологіях ЦНС. Це значно покращує якість життя пацієнта.
-
Стимуляція ЦНС і головного мозку. Коли прогресує розсіяний склероз, лікування включає потужну підтримку нервової системи. Для цього застосовують електро- та магнітостимуляцію глибоких і поверхневих структур головного мозку, що допомагає значно знизити симптоми.
Терапія в центрі Медеус триває 10 днів. Щоб закріпити ефект, рекомендується пройти від 3 курсів залежно від клінічної ситуації. Кожна схема лікування адаптована під конкретного пацієнта і його потреби.
Лікування розсіяного склерозу: ціна
Терапія розсіяного склерозу включає огляд лікарів і спостереження професійного медичного персоналу. У комплекс терапії включено всі послуги з підбору препаратів і апаратних методик, а також самі медикаменти. Ціна лікування розсіяного склерозу може відрізнятися залежно від ситуації. Точну вартість уточнюйте у наших адміністраторів або у лікаря під час консультації.