Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування виразкового коліту

У нашому медичному центрі застосовуються передові методи лікування неспецифічного виразкового коліту, які орієнтовані на досягнення оптимальних результатів. Після ретельної діагностики, фахівці розробляють індивідуальну схему лікування, засновану на передових технологіях.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Неспецифічний виразковий коліт: лікування та діагностика в Києві

Неспецифічний виразковий коліт або НВК - це захворювання аутоімунного походження. Якщо запустити хворобу, вона може призвести до розвитку серйозних ускладнень, зокрема до раку кишківника. Тому лікування виразкового коліту починається відразу після виявлення патології.

Виразковий коліт: лікування та розвиток

НВК - це запальний процес у товстій кишці, за якого імунна система сама пошкоджує орган. Причини виникнення захворювання не вивчені до кінця, але провідну роль відіграє генетика. До інших факторів ризику розвитку патології належать:

  • несприятлива екологічна обстановка;
  • надмірне вживання алкоголю;
  • ураження імунної системи;
  • порушення мікрофлори кишечника та інфекційні процеси в ньому.

Гостра нестача вітаміну Д часто стає стартом захворювання. За неправильного харчування, стресів, порушень сну, хронічних захворювань імунна система слабшає, активізується патогенна мікрофлора, а бар'єрна функція кишківника порушується.

Усе разом це призводить до початку виразкового коліту.

Лікування виразкового коліту

Виразковий коліт: лікування та види

Є три напрямки в класифікації НВК: тяжкість перебігу процесу, локалізація і складність.

Залежно від області ураження кишківника виділяють:

  1. Проктит. Виразковий коліт прямої кишки, лікування якого одне з найскладніших.
  2. Запалення ободової кишки.
  3. Запалення клубової ділянки.
  4. Лівобічний коліт.
  5. Запалення товстого і тонкого кишківника або ентероколіт.

Патологію також класифікують щодо ступеня тяжкості - виділяють 3 стадії коліту:

  1. Легку. На цьому етапі ерозивні ураження невеликі. У пацієнта є розлади випорожнення, іноді з невеликими домішками крові. Уже може розвиватися анемія, але загальне самопочуття залишається нормальним.
  2. Середню. Виявляється гострий розлад випорожнення, кров під час дефекації виділяється постійно. Наростають симптоми з боку серцево-судинної системи - тахікардія й аритмія. Пацієнт стає слабким, з'являється лихоманка і температура.
  3. Важку. На останній стадії коліту виникає постійний розлад випорожнень із сильним зневодненням. На його тлі прогресує анемія. Часто такий коліт дає загострення і потребує госпіталізації пацієнта.

Крім стадій важливо визначити тяжкість перебігу процесу. У стандартній класифікації виділяють три форми:

  1. Хронічний виразковий коліт, лікування якого ускладнюється постановкою діагнозу. Часто хронічна форма протікає мляво, її плутають з іншими патологіями. 
  2. Гострий коліт. Це раптові напади, що супроводжуються різким болем і порушенням дефекації. Часто виникають лихоманка та температура. Напад може перейти в хронічний стан або ж минає сам через 1-2 дні.
  3. Рецидивуючий. Це форма, за якої гострі напади недолікованого коліту поступово переходять у хроніку і періодично виникають протягом життя.

Лікування виразкового коліту будь-якої форми вимагає серйозного підходу, і, як правило, триває довго.

Неспецифічний виразковий коліт: клініка та симптоми

Ознаки НВК можуть бути дуже різними, вони залежать від локалізації запалення, стадії процесу та низки інших чинників. До загальних симптомів коліту належать:

  • часті випорожнення (понад 3-4 рази на день);
  • активність кишківника в нічний час;
  • кров і слиз у калі;
  • помилкові позиви до дефекації;
  • різке схуднення;
  • анемія.

У разі загострення хвороби розвивається лихоманка і піднімається температура, погіршується загальне самопочуття. Якщо прогресує ерозивний коліт, лікування потрібне в терміновому порядку, аж до госпіталізації. Патологія також викликає нетипові симптоми, серед яких:

  • хвороби суглобів і шкіри;
  • ураження райдужки ока;
  • псоріаз;
  • остеопороз і ламкість кісток;
  • тромбози вен;
  • жирова хвороба печінки;
  • конкременти в жовчному міхурі, нирках та інші.

Щоб точно поставити діагноз, призначається комплексне обстеження.

Лікування неспецифічний виразковий коліт

Виразковий коліт: діагностика

Діагностика НВК зазвичай передбачає здачу аналізів та інструментальне обстеження. У медичному центрі Медеус проводиться діагностика цієї патології за новітніми світовими стандартами. Ми дивимося на організм цілісно, намагаючись визначити точні причини захворювання.

Діагностика неспецифічного виразкового коліту в Медеус включає такі етапи:

  1. Консультацію фахівця та опитування пацієнта щодо скарг. При цьому лікар збирає анамнез родини.
  2. Обстеження організму на спеціальному комплексі Timewaver Med. Сучасне обладнання дає змогу обстежити всі органи та системи, виявити приховані патології та причини захворювання.
  3. Інструментальні методи діагностики, серед яких ЕЕГ, ЕКГ, УЗД. Завдяки цим технологіям вдається визначити патологічні процеси в інших органах. Тоді, після постановки діагнозу НВК, лікування доповнюють терапією інших захворювань. 
  4. Лабораторні аналізи, зокрема генетичні тести та аналізи на метаболізм. Ми прагнемо визначити всі найтонші нюанси в роботі вашого організму: склад мікробіома, наявність патогенної мікрофлори та генетичних факторів ризику тощо.

Лікування НВК підбирається в індивідуальному порядку і залежить від отриманих результатів під час діагностики. У клініці Медеус розроблені різні схеми терапії коліту, які показують високу ефективність.

Неспецифічний виразковий коліт: лікування в Медеус

У центрі Медеус використовують передові технології. Загалом лікування неспецифічного коліту включає:

  1. Вплив на організм електромагнітними хвилями і полями широкого спектра. Вони надають ефект детоксикації, знімають запалення, стимулюють регенерацію пошкоджених клітин, нормалізують мікрофлору, знижують больові відчуття. Пошкоджені тканини і слизова оболонка кишки поступово відновлюються.
  2. Застосування пептидів - унікальних білкових препаратів, які вбудовуються в пошкоджену клітину та відновлюють її на нанорівні. Також застосовуються спеціальні крапельниці з біорегуляторами для нормалізації метаболізму, детоксикації та регенерації стінок кишківника.
  3. Генну, а також клітинну та імуноклітинну терапії. Клітинні препарати діють на рівні ДНК, за їхньої участі відбувається регенерація пошкоджених тканин.

Після виявлення виразкового коліту лікування проводять курсами в 10 днів. Схему завжди адаптують під ваші індивідуальні потреби, враховуючи вік, стан внутрішніх органів і загальне самопочуття.

Ерозивний коліт

Лікування виразкового коліту в Києві: вартість

Ціни на терапію коліту можуть включати медикаментозне лікування, а також кілька видів діагностики, тому повна вартість визначається індивідуально. Уточнюйте ціни на лікування НВК у Києві за допомогою унікальних технологій у наших адміністраторів. Записуйтеся на прийом і позбавляйтеся від коліту на довгі роки.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії