Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування кон'юнктивіту

У медичному центрі Medeus використовуються передові методи лікування кон'юнктивіту, фахівці клініки забезпечують пацієнтам швидке відновлення, поліпшення якості життя і запобігання ускладнень, пов'язаних із цим захворюванням.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Ефективне лікування кон'юнктивіту в Україні

Кон'юнктивіт - ураження очей, яке трапляється під час інфекцій, травм та алергій. Кон'юнктивіт успішно лікується в більшості випадків, якщо вчасно звернутися до лікаря і почати терапію.

Кон'юнктивіт: лікування та причини

Кон'юнктивіт - це запалення слизової оболонки ока (кон'юнктиви). Серед усіх офтальмологічних патологій, з якими звертаються до лікаря, кон'юнктивіт займає третину випадків. Це не дивно, адже слизова оболонка ока легко запалюється через контакт із навколишнім середовищем.

Найчастіше лікарі займаються лікуванням інфекційного кон'юнктивіту. Різні грибки, віруси та бактерії легко провокують інфекцію в очах. Але також причинами розвитку кон'юнктивіту можуть бути такі чинники:

 • пошкодження слизової;
 • робота з токсинами, хімікатами, димом;
 • різкі зміни клімату і температури;
 • імунодефіцит;
 • недотримання правил гігієни при носінні контактних лінз.

Без лікування кон'юнктивіту можуть розвиватися серйозні патології сітківки, кришталика і судин ока.

Кон'юнктивіт лікування

Вірусний кон'юнктивіт: лікування

Віруси - один із найчастіших збудників інфекції. Вірусний кон'юнктивіт може виникати окремо або на тлі інфікування організму в цілому. 

Найчастіше трапляється плівчастий кон'юнктивіт, лікування якого пов'язане із зараженням ока аденовірусами. За цієї форми патології на оці утворюється плівка - характерна ознака аденовірусного кон'юнктивіту.

Найнебезпечнішою формою захворювання є герпетичний кон'юнктивіт, лікування якого завжди супроводжується прийомом препаратів від герпесу.

Бактеріальний кон'юнктивіт: лікування

Коли в очі потрапляє бактеріальна інфекція, бацила або паличка, виникає гнійний кон'юнктивіт, лікування якого пов'язане з прийомом антибіотиків. Серед кон'юнктивітів бактеріальної природи можна виділити такі форми захворювання:

 • Стафілококовий кон'юнктивіт, лікування якого пов'язане з інфікуванням ока стафілококом. Бактерія потрапляє на кон'юнктиву, якщо терти очі брудними руками.
 • Дифтерійний кон'юнктивіт, лікування якого дуже складне. Сама інфекція викликана дифтерійною паличкою - небезпечною для людини. Бацила вражає судини ока токсинами. При цьому з'являються кровотечі, щільна плівка на оці, великий синюшний набряк.
 • Ангулярний кон'юнктивіт, лікування якого відбувається вкрай рідко, але складно. Збудником є диплобацила Моракса-Аксенфельда. Часто ангулярний кон'юнктивіт переходить у хронічну форму і вражає рогівку ока.

Лікування бактеріального кон'юнктивіту будь-якої форми має розпочатися одразу. За його відсутності може погіршуватися зір і страждають важливі структури зорової системи.

Вірусний кон'юнктивіт лікування

Кон'юнктивіт: лікування інших видів патології

У низці випадків виявляють грибковий кон'юнктивіт, лікування якого призначається із застосуванням антигрибкових засобів. Найчастіше провокують інфекцію дріжджові грибки роду Candida (молочниця).

Крім інфекційних кон'юнктивітів зустрічаються й інші види запалення. Одна з них - алергічний кон'юнктивіт, лікування якого завжди супроводжується прийомом антигістамінів. Алергічний кон'юнктивіт є реакцією на алерген. Він проявляється сильним почервонінням і рясною сльозоточивістю.

На тлі застуди може розвиватися фолікулярний кон'юнктивіт у людини, лікування якого проводять краплями і мазями. За цієї форми захворювання уражена не тільки кон'юнктива, а й лімфатичні фолікули на внутрішній поверхні повіки.

Гострий або хронічний кон'юнктивіт: лікування

Залежно від характеру перебігу процесу розрізняють два види кон'юнктивіту:

 1. Гострий. Захворювання починається різко, зазвичай пацієнт прокидається вранці з нагноєнням в очах. Лікування гострого кон'юнктивіту проходить досить легко, якщо його почати відразу.
 2. Хронічний. Це уповільнений, тривалий процес. Лікування хронічного кон'юнктивіту в дорослих ускладнене тим, що вони не відразу звертаються до лікаря, оскільки симптоматика стерта.

Кон'юнктивіт: лікування та симптоми

Для різних видів кон'юнктивіту симптоми можуть відрізнятися, але загалом ознаки патології такі:

 • сильне ураження очей;
 • набряк повіки;
 • болючість при торканні до ока;
 • сльозоточивість;
 • гнійне відділення або плівка на очах;
 • непереносимість світла;
 • відчуття різі в оці;
 • печіння та свербіж в оці.

Іноді, на тлі гострого ураження може підвищуватися температура.

Бактеріальний кон'юнктивіт лікування

Діагностика та лікування кон'юнктивіту

Перш ніж почати лікування кон'юнктивіту, кожному пацієнту в центрі "Медеус" пропонується комплексна діагностика. Вона дає змогу визначити особливості процесу, дізнатися схильність до розвитку хронічного кон'юнктивіту та оцінити фактори ризику. Етапи діагностики включають:

 1. Обстеження із застосуванням передової системи діагностики Timewaver Med, яка надає унікальну можливість отримати повну інформацію про організм загалом. Результати не тільки підтверджують або спростовують діагноз, а й визначають джерела кон'юнктивіту та фактори ризику, які могли його викликати.
 2. Лабораторні аналізи. Це генетичний аналіз крові, біохімія і загальний аналіз із розширеним спектром показників. Необхідні в різних випадках, оскільки лікування кон'юнктивіту у дорослих часто пов'язане з внутрішніми процесами в організмі.
 3. Інструментальні дослідження, такі як ЕЕГ, ЕКГ, УЗД. Ці процедури проводяться для забезпечення максимальної точності діагнозу та отримання додаткових даних про поточний стан вашого здоров'я.

Після того, як проведено комплекс обстежень, лікарі аналізують отримані результати і призначають повторну консультацію, на якій розробляється індивідуальний план терапії при кон'юнктивіті.

Лікування кон'юнктивіту очей в центрі Медеус

У медичному центрі Медеус використовуються передові підходи до лікування кон'юнктивіту з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Це дає змогу досягти найкращих результатів у кожному конкретному випадку. Терапія кон'юнктивіту включає в себе використання передових методів медицини:

 1. Застосування електромагнітних хвиль і полів широкого спектра. Завдяки їм в організмі стимулюються обмінні процеси, поліпшується стан тканин, знижується запалення в ділянці ока, а також відбувається підвищення захисних функцій імунітету для боротьби з інфекціями. Це дуже важлива частина терапії. Якщо виявлено аденовірусний кон'юнктивіт, лікування якого проходить легше, імунітет сам пригнічує вірус.
 2. Пептидна терапія для регенерації пошкоджених тканин і внутрішньовенна терапія (крапельниці) для активації регенеративних процесів у слизовій оболонці ока.
 3. Генна терапія (включно з клітинною, імуноклітинною та лікуванням стовбуровими клітинами). Це передові методики, які активно використовуються в сучасній медицині і для лікування кон'юнктивіту.
 4. Лікування газами включає водневі та ксенонові інгаляції для зняття запалення, регенерації тканини, поліпшення кровообігу, детоксикації.

Тривалість курсу терапії в Медеус зазвичай становить 10 днів, але кількість курсів може варіюватися залежно від клінічної ситуації.

Ціна процедури

Від

В дослідження входить:

Перша консультація безкоштовна
Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії