Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування невралгії потиличного нерва

У Medeus Medical Center лікарі готові допомогти вам подолати проблеми, усунути симптоми і забезпечити повну реабілітацію після лікування невралгії потиличного нерва. Наша клініка використовує передові методи лікування, щоб досягти найкращих результатів, і завжди враховуємо Вашу індивідуальну ситуацію.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування невралгії потиличного нерва в Medeus Medical Center

У вас часті головні болі та мігрені? Думаєте, що ваші проблеми через метеозалежність, великі навантаження на роботі, нестачу відпочинку або відсутність свіжого повітря?

Симптоми можуть вказувати зовсім на інші проблеми. Одним із часто діагностованих захворювань у пацієнтів із подібними скаргами є неврит потиличного нерва.

У медичному центрі "Медеус" розроблено програму для подолання цієї проблеми, усунення симптомів і забезпечення повної реабілітації. У комплексі заходів використовуються тільки передові методи лікування та новітнє обладнання. Якщо вас турбує невралгія шийного нерва, лікування завжди ґрунтується на індивідуальній ситуації пацієнта для досягнення найкращих результатів. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять усе, щоб ви повернулися до здорового й активного життя без головного болю. 

Лікування невралгії потиличного нерва

Що таке і чим небезпечна невралгія потиличних нервів

Тіло людини буквально оповите нервовими волокнами, які передають сигнали в мозок у разі виявлення захворювання. У разі проблем із самими нервами, сигнали також передаються і доходять до адресата - головного мозку, а людина при цьому відчуває біль у проблемному місці. Таке явище і називається невралгією. 

Якщо проблема в задній частині голови або шиї, це майже напевно потилична невралгія, лікування якої позбавляє сильного хронічного болю. Ця проблема не є катастрофічною, але дуже впливає на загальний стан здоров'я людини. У більшості пацієнтів спостерігається сильне зниження працездатності, підвищена дратівливість. Крім того, можуть виникати запаморочення та погіршитися зір, що призводить до травмування людини.

Симптоми невриту потиличного нерва

Як і в разі інших форм невралгії, потиличний нерв без лікування проявляється найсильнішими болями. Больові відчуття приносять тривалий дискомфорт із раптовими, різкими, пекучими нападами.

Симптоматика спочатку проявляється періодичним болем в одній зі сторін потиличної частини голови. Згодом біль стає постійним і поширюється по волосяному покриву до очних яблук. Також симптоми переходять у верхній відділ шиї. Лікування потиличної невралгії в клініці Медеус дасть вам можливість позбутися нестерпних больових відчуттів, а також супутніх симптомів: 

 • дезорієнтації в просторі;
 • погіршення зору;
 • періодичних блювотних позивів;
 • оніміння шкірних покривів у ділянці ураженого нерва;
 • гіперчутливості голови та шиї;
 • боязні світла;
 • періодичного шуму у вухах;
 • неприємних відчуттів під час рухів. 

Причини невралгії потиличного нерва

Запалення шийного нерва може виникнути внаслідок багатьох факторів і захворювань. Головні болі можуть проявитися після сильних застуд, перебування на протязі або банального переохолодження. Тригером також може послужити сильний стрес або надмірне напруження шийної м'язової тканини. Щоб не отримати неврит потиличного нерва, лікування та діагностування якого потребуватиме певного часу, треба стежити також за положенням свого тіла: незручні пози можуть призвести до защемлення корінця нерва.

Серед захворювань, які частіше за інших провокують цей синдром, виділяють:

Защемлення потиличного нерва виникає внаслідок травмування, наприклад, внаслідок неправильного виконання фізичних вправ, аварій, падінь або підняття великої ваги. 

Лікування запалення потиличного нерва і його діагностика в клініці Медеус

Якщо вас турбують пульсуючі головні болі, які не дають вам вести звичний спосіб життя, завітайте до медичного центру Медеус. Наші фахівці проведуть комплексну діагностику із застосуванням обладнання останнього покоління. Якщо виявиться невралгія потиличного нерва, лікування відбуватиметься за новітніми міжнародними протоколами з урахуванням індивідуальних особливостей організму, самого захворювання і динаміки одужання.

Для максимально ефективного результату лікування потиличного нерва проходить спеціально розробленим курсом у 10 днів. Залежно від конкретно вашої клінічної ситуації кількість курсів може становити від 1 до 3. Рекомендовані терміни і призначення можуть змінюватися з урахуванням ваших індивідуальних потреб і прогресу лікування.

Діагностика

Лікування невралгії голови, як і інших захворювань, починається з повного детального обстеження з подальшою оцінкою результатів і постановки діагнозу. 

Діагностика в Medeus Medical Center має такі етапи:

 • Візит до фахівця. Лікар вислухає всі ваші скарги, проведе первинний огляд і проаналізує загальний стан здоров'я на момент візиту. Крім того, для постановки діагнозу і лікування невралгії шиї можуть знадобитися результати ультразвукового дослідження внутрішніх органів. УЗД вам проведе ваш лікар прямо в кабінеті. 
 • Всебічне обстеження вашого організму на діагностичному комплексі TimeWaver Med.
 • Дослідження центральної нервової системи із застосуванням сучасного шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом.
 • Проведення електрокардіографії для оцінки стану та роботи вашого серця.
 • Лабораторне дослідження крові. Виконується розгорнутий аналіз із додатковими параметрами.

Коли діагностовано невралгію потиличного нерва зліва чи справа та отримано результати всіх досліджень, проводиться розробка індивідуальної програми терапії.

Невралгія голови лікування

Запалення потиличного нерва: схема лікування 

Коли у вас невралгія голови, лікування в нашій клініці передбачає індивідуальний підхід і використання передових технологій, а саме: 

 1. Електромагнітних полів і хвиль широкого спектра для регенерації, відновлення, зняття больового синдрому голови та шиї.
 2. Внутрішньовенної та пептидної терапії для усунення больових відчуттів, регенерації, детоксикації з подальшим відновленням. 
 3. Генної терапії: клітинної, імуноклітинної та стовбуровими клітинами. Якщо у вас запалення нерва голови, таке лікування не тільки підтримає в нормі, а й відновить пошкоджені тканини. 
 4. Газової терапії (ксенону і водню), яка спрямована на полегшення больових відчуттів і зниження запалення. Ці гази мають протизапальні властивості, які можуть допомогти зменшити біль і сприяти швидкому відновленню нервових структур. 
 5. Транскраніальної магнітної стимуляції (ТМС). Цей метод застосовується для полегшення больових відчуттів і зменшення симптомів. ТМС використовує магнітні поля для стимуляції нервових структур у потиличній ділянці, що сприяє зниженню болю і поліпшенню стану нервів. 
 6. Електро-, магнітно- та УЗ стимуляції з метою відновлення нервової системи.

Якщо вас турбує невралгія шиї, лікування в нашому центрі полегшить больовий синдром уже після першого дня терапії.

Записатися на консультацію можна за телефоном або заповнивши онлайн форму на сайті.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії