Запис на консультацію

Залиште інформацію про себе і отримайте консультацію від Medeus

Графік роботи
колл-центру:

Пн-Пт: 8.00—20.00
Сб: 9.00—16.00
Нд: вихідний

Чати підтримки

whatsapp Whatsapp telegram Telegram

Лікування невралгії сідничного нерва

Надаємо всебічну допомогу під час лікування невралгії сідничного нерва, ліквідовуємо симптоми та забезпечуємо повну реабілітацію. У нашому медичному центрі використовуються передові методи лікування, націлені на досягнення найкращих результатів.

Запис на консультацію
Ми Вам передзвонимо в найближчій час
Погоджусь на обробку персональних даних

Лікування невралгії сідничного нерва в медичному центрі Медеус

Якщо вас турбує біль у районі крижів і на задньому боці ноги з онімінням і поколюваннями на окремих ділянках, вам обов'язково варто звернутися до фахівця. У більшості випадків за таких симптомів діагностується ішіас (невралгія сідничного нерва), лікування якого вимагає не тільки високої кваліфікації фахівця, а й застосування сучасних міжнародних протоколів.

Лікарі з Medeus Medical Center нададуть всебічну допомогу в подоланні невралгії, ліквідації симптомів і забезпеченні повної реабілітації. Наші фахівці використовують лише передові методи лікування та націлені на досягнення найкращих результатів. Будьте певні, індивідуальна ситуація кожного пацієнта завжди враховується для максимально ефективного підходу до розв'язання проблеми та одужання.

Лікування при запаленні сідничного нерва

Що таке неврит сідничного нерва: лікування, симптоми та причини

Сідничний є найпротяжнішим нервом в організмі людини. Він розташований на задній стороні ноги: починаючи від нижніх хребців, і закінчуючи ступнею. Саме цей нерв відповідає за рухливість нижніх кінцівок, зокрема ходьбу. Тому, якщо защемлений сідничний нерв, лікування обов'язкове для подальшого нормального й активного життя.

У разі здавлення ділянки нерва відбувається защемлення, яке негативно впливає на його живлення та роботу. Якщо не надати правильну медичну допомогу і допустити тривалу компресію, виникне запалення поперекового нерва, лікування якого обов'язкове, щоб не допустити руйнувань тканин нерва.

Защемлення або запалення може виникати з різних причин і на будь-якій ділянці нерва. Але в більшості випадків це відбувається в ділянці хребців або в задньому відділі таза.

Розрізняють два періоди захворювання:

 • Гостре запалення сідничного нерва, лікування при якому може не знадобитися. Симптоми тривають не більше тижня, можуть минути самостійно або після застосування знеболювальних препаратів. Біль виникає раптово.
 • Хронічні болі в сідничному нерві - лікування потрібне обов'язково, аж до хірургічного втручання. Характеризується тривалими больовими відчуттями (понад місяць). 

Симптоми

Незалежно від локалізації защемлення, біль проявляється по всьому нерву: від попереку, через стегно і задню частину ноги, до п'яти і пальців.

Якщо застуджений сідничний нерв, ви можете відчувати:

 • ниючий або гострий біль у попереку;
 • больові відчуття в крижах і сідницях;
 • біль у нозі;
 • порушення рухів;
 • знижену чутливість нижніх кінцівок;
 • стріляючий біль у нозі, попереку;
 • поколювання й оніміння нижніх кінцівок або їхніх окремих ділянок.

Больові відчуття посилюються під час навіть незначних рухів, кашлю та чхання.

Запалення стегнового нерва, ефективне лікування якого проводять у нашій клініці, легше переноситься пацієнтами в позі ембріона або лежачи на спині з підібраними ногами.

Лікування сідничної невралгії

Причини

Оскільки це вважається не захворюванням, а симптомом, лікування ішіасу сідничного нерва безпосередньо залежить від причини його виникнення. Найчастіше етимологією є проблеми зі спиною, попереком або тазом. Серед основних причин фахівці називають:

 • протрузію і грижу міжхребцевого диска поперекового відділу; 
 • зміщення хребців, перекіс таза, викривлення хребта;
 • стеноз спинномозкового каналу; 
 • остеохондроз (дегенеративні зміни міжхребцевих дисків);
 • порушення функцій крижово-клубового або тазостегнового суглоба;
 • спазм грушоподібного м'яза після переохолодження, травм або надмірних фізичних навантажень.

Також буває застуда сідничного нерва внаслідок його переохолодження.

Рідше ішіас може виникнути внаслідок ожиріння, цукрового діабету, запалення малого таза, а також під час вагітності, якщо плід великий.

Профілактикою можуть слугувати сон на животі, пряма постава, фізичні вправи для сідничного нерва, періодична зміна положення тіла під час сидячої роботи та звичка носити тяжкості не в руках, а за спиною.

Діагностика та лікування при запаленні сідничного нерва

Якщо вас турбує сідничний нерв, діагностика захворювання з подальшою терапією в медичному центрі Медеус проводиться курсами. Зазвичай тривалість одного курсу становить 10 днів. Залежно від особливостей клінічної ситуації, пацієнтам призначають від 1 до 3 курсів. Терміни та призначення визначаються з урахуванням ваших індивідуальних потреб і прогресу лікування.

Перед постановкою діагнозу: невропатія сідничного нерва, в нашому центрі проводиться комплексне обстеження організму. До нього входять такі етапи:

 1. Консультативний прийом фахівця. Лікар вислухає ваші скарги, проведе огляд і проаналізує загальний стан здоров'я.
 2. Діагностика на TimeWaver Med. Діагностичний комплекс допоможе отримати всебічну інформацію про ваш організм.
 3. Обстеження стану центральної нервової системи із застосуванням сучасного шолома ЕЕГ зі штучним інтелектом.
 4. УЗД внутрішніх органів. Проводиться фахівцем у кабінеті для більш точного вивчення стану внутрішніх органів.
 5. ЕКГ для оцінки роботи серця. А саме, оцінки регулярності серцевого ритму, стану серцевого м'яза та виявлення патологій серця. Це обстеження особливо необхідне, якщо лікування невриту сідничного нерва передбачає операцію.
 6. Загальний розгорнутий аналіз крові з додатковими параметрами. Покаже повну клінічну картину вашого здоров'я.
 7. Постановка діагнозу і розробка індивідуальної схеми лікування. Призначення проводяться після ретельної оцінки результатів обстеження. 
Лікування ішіасу сідничного нерва

Запалення нерва ноги: лікування в Medeus 

У разі запалення сідничного нерва лікування в нашому центрі передбачає:

 • Регенерацію, відновлення і зняття больового синдрому за допомогою застосування електромагнітних полів і хвиль широкого спектра.
 • Швидку регенерацію, детоксикацію і відновлення завдяки використанню останніх розробок у пептидній та внутрішньовенній терапіях.
 • Підтримка і відновлення здорових тканин генною терапією. Застосовуються клітинна та імуноклітинна терапії, а також лікування стовбуровими клітинами.
 • Відновлення нервової системи з використанням електро-, магнітно- та УЗ стимуляції.

Коли застуджений сідничний нерв, лікування проводять із використанням газів. Це полегшує біль і знижує запалення завдяки антиоксидантним властивостям водню і протизапальній дії ксенону.

Звертайтеся в Medeus Medical Center, якщо припускаєте запалення нерва поперекового відділу. Наші фахівці зроблять усе можливе для вашого одужання.

Зв’язатися
Бажаєте безкоштовну консультацію?
Мислицька Ірина
Медична директорка, лікарка-терапевтка 1-ї категорії